BMWTop.cz

Přicházející dieselový motor BMW bude mít ČTYŘI turba!
Přicházející dieselový motor BMW bude mít ČTYŘI turba!

Přicházející dieselový motor BMW bude mít ČTYŘI turba!

Přicházející dieselový motor BMW bude mít ČTYŘI turba!

Turba jsou právě teď velmi žhavé téma. Zdá se, že každý segment automobilového průmyslu má v nabídce alespoň jeden přeplňovaný motor; twin turba, dříve ze světa exotických supersportů jsou nyní dostupná pro pickup trucky a rodinné karavany. V roce 2012 BMW zvedlo pomyslnou laťku s triple-turbo řadovým šestiválcem v dieselu pro evropský trh. Ale očividně příliš není nikdy dost. Povídá se, že BMW připravuje nový dieselový řadový šestiválec se čtyřmi turby.

 

Je to krapet neověřená spekulace pocházející z Autocar, a tato spekulace se nám líbí. Britský automobilový magazín cituje „zroje blízké Německému výrobci“ mluvící o tomto čtyřikrát přeplňovaném spalovači ropy, který bude v podobě 3.0l řadového šestiválce a bude vyvíjet výkon „mno přes 400koní a 800nm.

Co se týká samotných turb, teorie se liší. Autocar spekuluje že nový motor bude dalším evolučním krokem současnéto tří-turba 3.0l dieselu s malým elektricky poháněným turbem pro zvýšení výkonu při nižších otáčkách. A nebo by to mohly být 4 klasicky výfukovými plyny poháněná turba.

 

Pokud se tento 4x přefoukaný diesel stane realitou, říká se, že bude určený pro novou 7er variantu M750d stejně jako pohon všech čtyř kol M Performance pro diesely X5, X6 a X7. Pokud součašné tříturbové diesely pohánějcí M550d a X5 xDrive50d jsou indikátory, tyto čtyř-turbové větrníky pravděpodobně nebudou určené pro US trh.

Stále ale – představa čtyř turbového motoru, který není vyroben v Bugatti rozesmívá inženýry v nás. Pokud BMW postaví tento 4x přeplňovaný 3.0l řadový šestiválec, katapultuje jej dopředu svým válce-na-turbo poměrem 3:2, turbo-na-litr poměrem (4:3) a pravděpodobně všemi dalšími poměry, které nás napadnou.

 

 

 

Close Menu
×
×

Cart