BMWTop.cz

Motorové oleje

Máme k dispozici motorové oleje BMW na většinu automobilů, nové i starší, včetně BMW Longlife 04BMW Longlife 01BMW Longlife 98 a speciálních olejů BMW pro Váš vůz. Pro doporučení motorového oleje nás prosím kontaktujte.

BMW Longlife 04 5w-30
BMW Longlife 04 5w-30

BMW High Power Special 10W40
BMW High Power Special 10W40

BMW Longlife 98 5W40
BMW Longlife 98 5W40

BMW Longlife 01 0w-40
BMW Longlife 01 0w-40

Jaký olej do Vašeho vozu BMW?

Základní vodítko pro výběr oleje je doporučení výrobce. To platí především u nových vozů. Nicméně oleje jsou pro danou specifikaci vyvíjeny podle potřeby mazání ve vztahu vůči teplotám, otáčkám, zátěži a podmínkám provozu automobilu. Společně s najetými kilometry a dle toho jak s vozem a motorem bylo a bude zacházeno je možné vybrat olej kvalitnější, či vhodnější. To má přímý vliv na další opotřebování motoru, jeho hlučnost, hladký běh, suchý start, volnoběh a spotřebu paliva či oleje.

Pro motory s větším nájezdem kilometrů (cca 140tis. km a výše) je vhodnější zvolit jinou specifikaci oleje. Můžeme ve zvláštních případech např. u starších vozů doporučit a dodat motorové oleje s přísadami (nanočástice, molbyden apod.) které ulpívají na kovových součástech a tím pádem nedochází k tak rychlému opotřebovávání např. ,,při suchém startu”, nebo když se přetrhne olejový film. Takovéto oleje způsobují, že se snižují třecí ztráty v motoru, zvyšují výkony agregátu a snížují opotřebení jeho součástí. Významně přispívají ke snížení spotřeby paliva, čímž klesá i produkce výfukových plynů. Pro doporučení a dodání těchto olejů nás prosím kontaktujte.

Nabízíme i ostatní doporučené náplně.

Close Menu
×
×

Cart