BMWTop.cz

BMW X6 vs Mercedes-Benz GLE-Class Coupe

BMW X6 vs Mercedes-Benz GLE-Class Coupe

Bild-Vergleich-BMW-X6-F16-Mercedes-GLE-Coupe-SUV-2014-01-750x500

Když děti opouští domov a odchází na vysokou, možná by vám nevadilo zkusit něco, co se bude vychloubat blahobytem trochu více – něco jen trochu honosnějšího. Toto zkoušení většinou končívalo velkým touring coupé v garáži; ale časy se změnily a dnes jsou to zhýralá užitková vozidla – modely jako BMW X6 a Mercedes–Benz GLE-Class Coupe.

BMW nazývá svou X6 jako ‘sports activity coupe‘, zatímco Mercedes-Benz přímo přidává ‘coupe’ značení na svou GLE-Class variantu. Tato dvě vozidla, pokud je porovnáte jedno vedle druhého, jsou prakticky téměř klony. Když se ale kolem nich projdete, jsou zde klíčové rozdíly v detailingu přední a zadní části těchto vozidel, stejně tak v jejich tvaru a nuancích jednotlivých plechů.

Bild-Vergleich-BMW-X6-F16-Mercedes-GLE-Coupe-SUV-2014-05

V každém případě, tyto modely mají poněkud “tupé” předky, které připomínají BMW X5 a Mercedes-Benz GLE-Class (původně M-Class), ze kterých tyto modely vycházejí, expresivně tvarované postranní plechy a zadní okno ve stilu hatchbacku. Oba tyto modely vypadají nejlépe ze stranového profilu, zatímco z ostatních úhlů sdílí jisté diskutabilní estetické prvky. Líbí se nám vše, až na křiklavé boční žebrování X6, zatímco Mercedes má zase silnou chromovanou lištu na zadní části (myslíme, že by tento model lépe vypadal bez ní). U interiéru je již těžké, vybrat si favorita. Zatímce poslední GLE má lepší materiály a lišty než předchozí modely, interiér již plně nepřejímá velmi bohatý konstrukční směr nedávno přepracovaných modelů. Klíčová slova pro interiér BMW jsou pak “krásný” “nacpaný funkcemi” i když poněkud více formální.

Bild-Vergleich-BMW-X6-F16-Mercedes-GLE-Coupe-SUV-2014-04

Ačkoliv oba tyto modely jsou si velmi příbuzné s X5 a GLE mainstreamovými modely luxusních SUV, jsou nabízeny pouze ve zlomku pohonových variant. Například Mercedes GLE Coupé je nabízen pouze v benzinové variantě, bez plug-in hybridní, nebo dieselové verze. Oba výrobci nabízejí výběr mezi 3.0l V6 a 4.4l V8 motory, oba s turbodmychadly. V X6 xDrive35i motor vyvine výkon 300koní, zatímco xDrive50i (V8) vyvine výkon 450 koní. Zatímco Mercedes-Benz GLE450 Coupe je nabízen pouze s výkonem 362 koní a ti co budou chtít V8 motor budou muset zamířit rovnou k dražším modelům AMG.

Oba tyto modely jsou samozřejmě nabízeny v high-performance variantách, které tlačí téměř na úroveň výkonů a kroutících momentů supersportů, což vede k jistým téměř impresivním schopnostem na trati. Např. BMW X6M má 567 koní, 4.4l V8 s twin-turbo, 8mi rychlostní automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Zatímco Mercedes-AMG GLE63 má 550 koní a GLE 63 S má 577 koní. X6 M dosáhne 100 km/h za 4 vteřiny, zatímco Mercedes-AMG to zabere o dvě až tři desetiny déle – oficiálně.

Uvnitř je zřejmé, že prostor poněkud trpí díly radikálním linkám střechy. Prostoru na předních sedadlech je přebytek a nemuselo být obětováno mnoho místa pro sedadlo řidiče, nicméně vzadu oba tyto modely obětovaly trochu z prostoru pro hlavu. Zatímco u Mercedesu je poněkud snazší se na zadní sedadla dostat, BMW se zdá zase nabízet poněkud použitelnější prostor pro hlavu u vyšších lidí, zatímco hlavy u vyšších lidí u Mercedesu budou poněkud zaražené do ostře řezané linky střechy. V obou případech je zavazadlový prostor a jeho všestrannost působivý a oba tyto modely nabízejí téměř stejné množství zavazadlového prostoru jako jejich plnohodnotné SUV verze.

Mercedes_GLE_vs_BMW_X6_2014_foto_25_800_600 Mercedes_GLE_vs_BMW_X6_2014_foto_24_800_600

Zatím neproběhly oficiální agenturní crash testy, ale jak BMW tak Mercedes SUV jsou známé svou obecně známou působivou bezpečnostní. Asistent pozornosti, který dokáže detekovat znaky ospalého řidiče je standardní výbavou u GLE Coupe, spolu s dalšími dostupnými potencionálně nebezpečí-odvracejícími prvky. Noční vidění a head-up displej přispívá k tomuto plně naloženému množství působivých kouzel techniky.

V obou případech, cenovka může být astronomická. Skromně vybavené verze těchto modelů začínají kolem 1.5M, ale lákavé technologie a prvky aktivní bezpečnosti, stejně jako doplňkové vzhledové pakety se mohou ukázat jako neodolatelné a zvednou cenu ještě výše. A potom zde máme X6M a GLE63 modely, s ještě vyšší pořizovací částkou začínající okolo 2.5M.

Když to všechno podtrhneme a sečteme, oba vozy, jak X6 tak GLE mají mnoho společného. Od bočního profilu, po velikosti motorů, prvků výbavy a možností. Zatímco BMW X6 M považujeme za poněkud vyspělejší co se týče řidičského zážitku, GLE450 Coupe se svým vyšším výkonem a usedlejší jízdou může být výhodou, pokud přehlédnete vlastnosti zadních sedadel. A pokud je můžete osobně považovat za coupé, je to win-win.

Close Menu
×
×

Cart